Od lat naturalne włosie było uważane za najlepsze do wykorzystania w pędzlach malarskich. Włosie było łatwo dostępne i miało rozsądną cenę zakupu. Dziś wiele się zmieniło; naturalne włosie staje się rzadkim dobrem i nie jest już idealnym włosiem do stosowania dla obecnych rodzajów farb.
Alternatywne,włosie syntetyczne dostępne na rynku nie zapewnia również możliwości osiągania optymalnych efektów prac malarskich.

Dlatego Nespoli Group, producent wysokiej jakości pędzli malarskich, dbający również o środowisko naturalne, opracował, na bazie granulatu polimerowego bez dodatku substancji chemicznych, proces produkcji specjalnego rodzaju włókna syntetycznego FillPro®.

Ten nowy rodzaj włókien zapewnia najlepszą efektywność pod względem ilości zużywanej farby, wydajności oraz jakości wykończenia. FillPro® posiada wszystkie pozytywne właściwości naturalnego włosia i dostarcza rozwiązań dla jego słabych punktów; FillPro® to nowy standard w branży pod wzgledem wydajności włosia pędzli malarskich.

 

Włókna FillPro® występują w różnych wersjach przeznaczonych do : malowania drewna, do farb rozpuszczalnikowych i najnowsza wersja Fill Pro Aqua® do farb wodnych/akrylowych.