NARZĘDZIA MALARSKIE > DO IT YOURSELF >OCHRONA POWIERZCHNI TEFLON®

 


Ochrona powierzchni TEFLON® jest dobrze znana z innych dziedzin. Dobrze znamy ją z zastosowania w naczyniach kuchennych i innych zastosowań, w których wymagana jest właściwość zabezpieczania przed przyleganiem jakichkolwiek materiałów do powierzchni naczynia. W jaki sposób właściwość ta może być przydatna w wałkach malarskich?

Ochrona powierzchni TEFLON® ma potrójną korzyść działania w wałkach malarskich.

W tradycyjnych wałkach malarskich włókna tkaniny stanowiącej poszycie wałka bardzo szybką ulegają zatkaniu wskutek nabierania farby. Ochrona powierzchni TEFLON® sprawia, iż włókna pozostają otwarte i chłonne, umożliwiając lepszą absorbcję farby.

Nie tylko efekt prac malarskich jest lepszy, dzięki powyższej charakterystyce ochrony powierzchni TEFLON®; prace malarskie wykonywane są także znacznie szybciej. Ochrona powierzchni TEFLON® daje oszczędność 30% czasu malowania (średnia uzyskana na podstawie serii testów przeprowadzonych w naszym laboratorium).

I wreszcie, wkłady do wałków z powłoką Teflon® Surface Protector są bardzo łatwe do czyszczenia; usuwanie farby z wkładów podczas mycia jest bardzo łatwe i szybkie.


Teflon® jest marką zarejestrowaną przez firmę Chemours używaną przez Nespoli Group na podstawie zakupionej licencji.